Tym razem postanowiłam przyjrzeć się mężczyznom poprzez ich profile na Pinterest.

Sposób wybierania profili był zupełnie przypadkowy. Moje jedyne kryterium było następujące:  profil musi należeć do mężczyzny.

Co mówią należące do mężczyzn profile na Pinterest? Co odkrywają ich treści obrazkowe? Jakie szczegóły ujawniają mężczyźni? Co ich inspiruje?

Chyba nikogo nie dziwi, że pojawiają się piękne kobiety i samochody. Wszystko uporządkowane. Czy to znaczy, że zamiłowaniu do kobiet towarzyszy zamiłowanie do spójności?

Szukają siebie. Patrząc na nazwy albumów widać, że mają na to przemyślany sposób. Poza tym, przyglądając się liczbom łatwo zauważyć, że są aktywnymi użytkownikami Pineterst.

To, co dla nich ważne widać już na pierwszy rzut oka. Zdjęcie profilowe i albumy, które tworzą zbiór wokół określonej tematyki są… dobrym materiałem na przygotowywanie person. Gdzie szukają inspiracji panowie? To widać!

Świadomie przedstawiają siebie i  określają swoje cele. Obraz potwierdza słowo. Wszystko jest jasne i klarowne.

Wiedzą, że Pinterest jest miejscem, gdzie można się promować i oprócz pasji mają swoje ulubione miejsca i takie, które  chcieliby zobaczyć. Lubią dobre jedzenie i przyjaźnie użyteczne wnętrza. A nawet podpowiedzą, co warto przeczytać :)

Jak się okazało moja „próbka badanych” zdecydowanie należy do (zawodowo) kreatywnych. Pinterest spełnia swoje zadanie doskonale. Panowie mogą pokazać, co im się podoba. Przy okazji zostawiają informacje na temat swoich zainteresowań i pasji, zachowując przy tym naturalność. Szczegóły, jakie zamieszczają określają ich styl życia. Na Pinterest wyraźnie widać, że treści obrazkowe odzwierciedlają potrzeby, a mężczyźni pracowicie budują swoje wizerunki.

Pinterest to nowe terytorium promocji, targowisko ciekawych zdjęć i kopalnia ciekawych pomysłów  oraz inspiracji. A widownię tego serwisu z pewnością można nazwać grupą fokusową (Sadowski, 2012).

Zajrzałam do M. Sadowski, Rewolucja social media, Gliwice 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>